דרקון מהלך

השילוב בין גוף של זוחל ענק, כנפיים של עטלף ונשימה לוהטת.. כך הפך הדרקון ליצור האגדי המפורסם ביותר! במפגשים האחרונים, בחנו את החיה האגדית, את המקורות מהם היא נוצרה ובנינו דגם של דרקון מהלך הממיר תנועה מעגלית להליכה בקו ישר.
כיצד תנועה יכולה לשנות את כיוונה? באלו דרכים מנצלים את התנועה הסיבובית כדי לנוע בקו ישר? האם בהליכה שלנו גם קיימת תנועה מעגלית? האם דרקונים קיימים גם במציאות?
מנגנונים שונים ששימושם העיקרי הוא בתעשייה, משמשים אותנו על מנת להמיר תנועה מסוג אחד לתנועה אחרת. לדוג': תנועה סיבובית אפשר להפוך לתנועה בקו ישר בדרכים רבות. אחת הדרכים היא מנגנון בשם "ארכובה". מנגנון זה מורכב מגלגל שלהיקפו מחובר מוט (טלטל). המוט או ה"טלטל" מחובר לגוף נוסף שאותו אנחנו רוצים להניע בקו ישר! כאשר הגלגל מסתובב, הוא מניע את המוט קדימה ואחורה בתנועה עולה ויורדת שגורמת לגוף המחובר לנוע בקו ישר. אז בפעם הבאה שתיסעו ברכבת, שימו לב למנגנון ה"ארכובה".
הדרקון המהלך בנוי בצורה בה המנוע המסתובב מחובר אל הרגליים באמצעות ארכובות (גלגל + טלטל) ומניע אותן. בכל פעם שהרגליים פוגעות בקרקע הן יוצרות כוח דחיפה שמניע את הדגם קדימה! כך מתנועת מנוע סיבובית קיבלנו גוף שמתקדם בקו ישר.
1. הדביקו מדבקה על הרגל של הדרקון המהלך ובחנו איזה סוג תנועה הרגל מבצעת, סיבובית/ קווית. 2. בדקו האם הרגליים שלכם נעות בצורה דומה לזו של הדגם. 3. ערכו תחרות בין הדגמים.
נסו להכין בעצמכם דגם או משחק בו יש המרה של תנועה סיבובית לקווית (או הפוך). לדוג' יויו או דגם של מכונית. בחנו את סוגי התנועה בדגם שבניתם.

אנימציות הדרקונים הטובות ביותר

קפיצה לתעשייה- מנגנונים שונים להמרת תנועה קווית לסיבובית

האם דרקונים קיימים גם במציאות?

צריך את עזרתנו?

מלא את הפרטים ונדאג לחזור אלייך בהקדם

דילוג לתוכן