מנוף הידראולי

היי, בדקתם במקרה שיש לכם מים בברז? כן.. אפילו הברזים שלנו בבית פועלים על עקרון מדעי. בתוך הצינורות קיים לחץ של נוזלים שרק מחכה להתפרץ.. אל תזלזלו, לחץ של נוזלים מסוגל ליצור כוח חזק מאד! דגם "המנוף ההידראולי" ממחיש את אחד השימושים בכוח העוצמתי הזה. בואו נלמד על הכוח שהמים יוצרים ואיך אפשר להשתמש בו לטובתנו..
מה כוח של מים מסוגל לעשות? מהו מנוע הידראולי? מדוע אי אפשר לדחוס נוזל? איך זה קשור לכוח שהמים יוצרים?
"מנופים הם מכונה שיודעת לבצע פעולת הרמה אבל מאיפה מגיע הכוח? מומנט הסיבוב, הוא בעצם הכוח שעוזר לזרוע המנוף לבצע את הפעולה. כוח הידראולי הוא כוח הנוצר ע""י לחץ של מים, ידוע שמים אי אפשר לדחוס כמו אוויר. לכן, אם מפעילים לחץ על משהו שלא יכול להדחס, הרי שהוא ידחוף את מה שנמצא סביבו באותו הכוח. כך פועל המנוף ההידראולי- העברת כוח המים מאפשרת להזיז את זרועות המנוף, להרים חפצים באוויר ולהעבירם ממקום למקום כמעט ללא מאמץ! "
"בעזרת הלחץ הידרוסטטי (לחץ המים) ומומנט הסיבוב, דגם המנוף ההידראולי מסוגל להרים משקלים בלחיצה. לחיצה על אחת מבוכנות המזרק, דוחסת את המים אל תוך הצינורות ומפעילה את המומנט שמניף את הזרוע באוויר. "
משחק מיומנות: קחו ארבע פחיות ריקות והניחו אותן משמאל למלגזה, בצורה מרווחת, על מנת שזרוע המנוף תוכל לתפוס בהן. הפעילו שעון עצר ובדקו כמה זמן לוקח לכ להעביר את כל הפחיות לצד ימין של המלגזה. שפרו את השיא האישי שלכם בכל פעם/ ערכו תחרות מול הורה או חבר.
הכנת נוזל שאפשר לדחוס! לא סתם הוא קיבל את השם "נוזל לא ניוטוני". חומרים ואופן הכנה: ערבבו בקערה שתי כוסות קורנפלור עם כוס אחת של מים. קחו חופן מהנוזל שנוצר ונסו לדחוס אותו לצורת כדור. לאחר מכן, פתחו את היד (שחררו את האחיזה) מה קרה לנוזל?

ברוכים הבאים לעיר המנופים- מיני מנופים בפעולה!

עולים שלב, מנוף הידראולי - עשה זאת בעצמך

מנופים ביום עבודה

צריך את עזרתנו?

מלא את הפרטים ונדאג לחזור אלייך בהקדם

דילוג לתוכן