מכונית

נסו לתאר את חיינו היום בלי מכוניות.. מדמיינים את עצמכם רוכבים על גמלים? הדגם הבא מתאר אחת ההמצאות השימושיות והחשובות שהומצאו במאה האחרונה. במפגשים אלה, הילדים למדו כיצד פועלת המכונית, את היתרונות שלה וגם את החסרונות (זיהום אוויר), הכירו סוגי מכוניות שונים ובנו דגם מדהים. עכשיו הגיע הזמן לראות אותו בפעולה. היכון.. הכן.. סע!
איך נראו החיים לפני המצאת המכונית? האם יש מכוניות שעובדות על אנרגיית השמש בלבד? מתי יהיו מכוניות מעופפות? מהי המכונית המהירה ביותר? איזו מכונית היא המתקדמת ביותר?
ספורט או שטח, משפחתיות או קומפקטיות.. קיימים עשרות סוגים של מכוניות, אך המכנה המשותף הוא שכולן מכונות ממונעות בעלות ארבעה גלגלים בד"כ. המכוניות הראשונות שהומצאו היו איטיות במיוחד ופלטו הרבה עשן. כיום מכוניות יכולות להגיע למהירות של 440 קמ"ש! ומנועי הבעירה פולטים הרבה פחות עשן. מכוניות חדשות הנכנסות לשימוש הן מכוניות חשמליות המשלבות יכולות מרשימות והרבה פחות זיהום אוויר.
דגם המכונית שבנינו דומה למכוניות פורד הראשונות והקלאסיות שהיו בעלות צורה מרובעת, כיום המכוניות הן בעלות צורה עגולה ואווירודינמית יותר המאפשרת להן לנוע מהר יותר על הכביש. דגם המכונית אולי לא ממונע, אך הוא כן מונע על ידי אנרגיה אלסטית שטמונה בגומייה.
1. קחו דגם של מכונית/ מכונית צעצוע אחרת וערכו תחרות בינה לבין הדגם שבניתם, מי הגיעה רחוק יותר? 2. באולינג מכוניות: צרו מסלול ישר בעזרת מסקינגטייפ. העמידו בקבוקים ריקים זה ליד זה בסוף המסלול והניחו את המכונית בתחילת המסלול. כעת, הניעו את המכונית ונסו לפגוע בכולם!
נסו לבנות מכונית המונעת ע"י אוויר היוצא מתוך בלון! בנו מכונית קטנה וקלילה/ השתמשו בדגם קיים והצמידו אליו בלון שפייתו מחוברת לקשית (כך שהאוויר מתוך הבלון ייצא החוצה רק דרך הקשית). שימו לב! כיוון הקשית צריך להיות בצידה האחורי של המכונית. נפחו את הבלון, הניחו את המכונית על הקרקע ובדקו אם היא נוסעת.

מכונית העתיד! מכוניות סולריות המונעות ע"י אנרגית השמש

מכונית מעופפת? כבר לא רק חלום..

מכונית או רובוט ענקי? לא להאמין!

צריך את עזרתנו?

מלא את הפרטים ונדאג לחזור אלייך בהקדם

דילוג לתוכן